08 października 2019 07:38 | Aktualności

Spotkanie z dietetykiem w grupie Motylków-07.10.2019r.

Jak żyć zdrowo na ten temat rozmawiała grupa Motylki z panią dietetyk w dniu 7 października. Pani Marzena P. przypomniała dzieciom, że najważniejszym warunkiem dbania o zdrowie jest ruch, gimnastyka i pobyt na świeżym powietrzu ale nie mniej ważnym aspektem zdrowia jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Wyjaśniła także dzieciom dlaczego powinny jeść jogurt naturalny, a zamiast słodkich napojów pić wodę i czym można zastąpić cukier żeby było smacznie, słodko a jednocześnie zdrowo. W celu utrwalenia zdobytych na spotkaniu wiadomości przedszkolaki wspólnie wykonały z przygotowanych ilustracji, obrazków Piramidę Zdrowia. Dziękujemy Pani Marzenie za ciekawe spotkanie, które na pewno pomogło zrozumieć dzieciom że słodycze choć smaczne nie są zdrowe i dlatego nie można się nimi objadać. B. Cz.

Zdjęcia: